تبلیغات
آموزش شبکه - چگونه زندگی مشترکتان را نجات میدهید وقتی که طلاق در یک قدمی شماست؟
 
آموزش شبکه
درباره وبلاگ

تعهد

تجربه های کمی در زندگی وجود دارند که به تلخی طلاق هستند. طلاق، فقط به قطع رابطه بین زن و شوهر معطوف نمیشود بلکه اثرات آن در تمام فامیل تاثیر گذار است. پس زمانی که احساس میکنید زندگی شما تبدیل به جهنم شده و طلاق تنها راه حل به نظر میرسد، و می خواهید خود اوضاع زندگیتان را بدست بگیرید. باید برای سختی ها آماده باشید، صبر و شکیبایی زیادی از خودتان نشان دهید تا با مشکلات جدید دست و پنجه نرم کنید. پس اگر قرار است با طلاق مشکلات جدیدی را تحمل کنید بهتر نیست قبل از اینکه همه چیز را به هم بزنید و برای همیشه دیر شود یک بار دیگر سعی کنید، با روبرو شدن با حقایق متوجه می شوید هنوز همه چیز تمام نشده و هنوز شما زندگیتان را دوست دارید و نمی خواهید به این راحتی آنرا از دست بدهید؛ مهم نیست چه قدر سخت یا دشوار است، مطمئن باشید که جواب میگیرید.

توصیه: راه حل های زیر را بخوانید، از طلاق جلوگیری کنید و زندگیتان را نجات دهید

1.با واقعیت روبه رو شوید

اولین قدم برای جلوگیری از طلاق اینست که قبول کنید، مشاجره و مشکلات زیادی در زندگی خود دارید که باید هر چه زودتر حل شوند. اغلب اوقات زوجین مخصوصا خانم ها فکر می کنند که اگر مشکلاتشان را با یکدیگر در میان بگذارند باعث به هم خوردن رابطه شان می شود و همینطور روابط خود را تیره تر می کنند. این مسئله مانند واژگونی قایق رابطه شان از ترس برخورد با صخره است. یادتان باشد که اگر خود قایق تان به صخره برخورد کند خیلی بهتر از اینست که خودتان با دست های خودتان آنرا واژگون کنید. پس شجاع باشید و در مورد اتفاقاتی که افتاده با همسرتان صحبت کنید.

2. صحبت کنید و ببینید که چه اتفاقی افتاده است

صحبت نکردن چیزی است که زندگی شما را آشفته کرده و دلیل اصلی به وجود آمدن وضیعت فعلی تان شده است. اگر طرف مقابل تان از شما صحبت می کنید، قانون های از قبل مشخص شده را رعایت کنید. مثلا زمانی که همسرتان این فرصت را بدست آورده تا از افکار، نظرات و احساساتش صحبت کند؛ صحبت هایش را قطع نکنید. سعی کنید موضوع اصلی مشاجره هایتان را پیدا کنید و در این حین، پای اتفاق هایی که قبلا افتاده را وسط نکشید و یا همسر و زندگیتان را با دیگران مقایسه نکنید، در غیر اینصورت فقط درگیر مسائل پیش پا افتاده شده اید، در حالیکه مهمترین مسائل و مشکلاتتان حل نشده باقی مانده اند.

3.احساساتتان را ابراز کنید

در مورد احساسات و افکارتان حرف بزنید و کاملا شفاف و روشن توزیح دهید که دقیقا چه چیزی و چرا شما را ناراحت کرده؟ اگر همیشه احساساتتان را درون خودتان بریزید، تنها چیزی که بدست می آورید حالت عصبانی و ناراحتی است که دائما همراه شماست و شما نمیدانید که چرا این حالت را دارید و به مرور زمان این حالت، تبدیل به یک عادت وحشتناک در شما میشود. علاوه بر ابن، به نظر شما این خیلی دور از انصاف نیست که توقع داشته باشید که همسرتان بتواند فکر و ذهنتان را بخواند و راجع به اینکه ممکن است چه احساسی داشته باشید قضاوت کند؟ به شما قول میدهم زمانیکه این مسائل را برای یکدیگر مطرح میکنید، از اینکه چه چیزهایی را نمیدانستید و چه قدر از احساس طرف مقابلتان بی خبر بودید؛ حسابی غافل گیر خواهید شد.

4.از متهم کردن یکدیگر دست بردارید

موقعی که با همسرتان در باره ی مشکلات زندگیتان صحبت میکنید، دقت کنید و انصاف رو رعایت کنید. از اینکه وقتتان را برای چرخه ی معیوب و ناقص متهم کردن و محاسبه ی مقدار اتهام شریک زندگیتان هدر دهید، به شدت پرهیز کنید. بهترین راه حل، حذف کردن کلمه ی " تو " در شروع جمله هایتان است. مثلا: " تو قدر کارهایی رو که من انجام میدم رو نمیدونی" یا " تو تمام وقتت رو با دوستات میگذرونی". با گفتن جمله هایی نظیر جملات بالا، اینطور وانمود میکنید که همسرتان یک متهم و جنایت کار واقعی است و شما تنها کسی هستید که بیشترین ظلم بهتان شده. به جای گفتن این جمله ها تلاش کنید بگویید: " اگر از کارهام قدر دانی بشه، من احساس ارزش بیشتری در زندگیمون میکنم" و "خیلی خوب میشد اگه میتونستیم زمان بیشتری رو با هم سپری کنیم". خودتان قضاوت کنید؟ واقعا کدام جملات موثر تر و کاربردی تر هستند؟ به خاطر داشته باشید که برای زندگی مشترک و رفع اختلاف ها هر دو طرف باید الویت ها و بعضی از اصول زندگی خود را عوض کنند و این امکان پذیر نیست مگر با همکاری و همدلی دو طرفه و فرصت دادن به یکدیگر.

5.راه حل را پیدا کنید

بعد از اینکه مشکلاتتان را ریشه یابی کردید و متوجه شدید که حرف حساب همسرتان چیست، سعی کنید به دنبال بهترین راه حل باشید. قبول دارم که گفتن این حرف به مراتب از انجام دادنش راحت تر است اما غیر ممکن نیست. یادتان باشد که راه حل انتخابی، مسئولیت هایی را برای شما به همراه خواهد داشت. در مورد اینکه هریک از شما برای بهبود رابطه تان چه کاری باید انجام دهید و چه تغیراتی باید در خود به وجود بیاورید، با هم صحبت کنید. هم شما و هم همسرتان باید وقت زیادی را صرف کنید و حسابی تلاش کنید. اگر واقعا می خواهید که زندگیتان را حفظ کنید، هریک از شما باید دلایل، بهانه ها و عقاید خودخواها نه ی خود را فراموش کند. الان خیلی بیشتر از هر زمان دیگری باید رفتارتان را برای رسیدن به هدف مشترکتان (حفظ زندگی زناشویی) کامل کنید.

6.از افرادی که کاملا بهشان اعتماد دارید کمک بگیرید

اگر به مرحله ای رسیدید که فکر می کنید خود نمی توانید مشکلاتتان را حل کنید بهتر است از دیگران کمک بگیرید نکته بسیار مهم این است که از کسانی کمک بگیرید که اولا به هر دوی شما نزدیک باشد ثانیاً هر دوی شما به او اعتقاد داشته باشید. شاید فکر کنید اگر مشکلات خود را با دیگران مطرح کنید آبروریزی شود ولی این بهتر از این است که مشکلات شما حاد شود و آنگاه همه با خبر شوند آیا در این موقع آبروریزی و شرمندگی شما بیشتر نخواهد بود؟

7.در صورت نیاز نزد متخصص بروید

اگر تمام تلاش خود را کرده اید و در آخر به این نتیجه رسیدید که به راه حل مناسبی دست پیدا نکرده اید، الان مرحله ای است که باید از یک متخصص کمک بگیرید. مشاور خانواده می تواند کمک فوق العاده ای به ازدواج بحران زده ی شما بکند. نه شما و نه همسرتان نمیتوانید وکیل بگیرید قبل از اینکه مشکلتان را با مشاور خانواده در میان بگذارید. به این علت که مشاور خانواده ریشه ی تمام مشکلات و مشاجره هایتان را پیدا میکند، می تواند خیلی زود متوجه شود که هر یک از شما چه کار های مثبت و منفی انجام داده اید و بر خلاف خانواده هایتان بدون اینکه طرف یکی از شما را بگیرد، قضاوت منصفانه و عادلانه ای برای شما انجام میدهند؛ و در نهایت سعی در حل مشکلات شما دارد. و مهمتر از همه ی این موارد، مشاور خانواده قادر است که راه کارهایی را پیدا کند که رابطه و زندگی شما را از این بحران خارج کند.

بنابر این اگر ازدواج شما در نقطه بحرانی قرار دارد و زمان کافی برای امتحان کردن راه حل های دیگر برای رو به راه کردن اوضاع ندارید، رفتن پیش متخصص ازدواج و مشاور خانواده بهترین شانس شماست.

هر ازدواجی پستی بلندی، سختی و مشکلات خودش را دارد. بچه ها، مسئولیت های زندگی، برنامه ها ی سخت و دشوار و گرفتاری های کاری؛ میتوانند حتی برای زوج های عاشق نیز آسیب ها و مشکلاتی را به دنبال داشته باشند و به رابطه شان صدمه بزنند... در هر صورت، اگر راه حلی را پیدا کردید که باعث بهتر شدن رابطه و حل مشکلاتتان میشود، معطل نکنید؛ الان وقت انجام دادنش است.

فراموش نکنید که همیشه، بهترین و مفیدترین راه حل ها زمانی برای بهبود مشکلات ازدواجتان کاربرد دارند که هر یک از شما با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنید. بنا بر این اگر میبینید هنوز حفظ زندگی مشترکتان برایتان مهم و ارزشمند است، بهترین حرکت خود را انجام دهید. با روشهای درست و صحیح برای برطرف کردن مشکلاتتان اقدام کنید و از حل کردن مسائل غفلت نکنید.

در آخر به یاد داشته باشید که ازدواج دائمی ترین آموزشگاهی است که یادگیری نکته های مهم آن هیچوقت تمامی ندارد، و هنوز بهترین راه جامعه انسانی برای ایجاد یک رابطه خوب و مستحکم در دنیای مدرن و خشک امروزی است.

نویسنده: کالیانی

ترجمه: سونیا موذنی

نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها : نجات زندگی، زندگی، طلاق، دور شدن از قدم طلاق، زندگی سازنده، طلاق خارج از عشق،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:52 ب.ظ
Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this piece of writing i thought i could also make comment
due to this good piece of writing.
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:44 ب.ظ
Hey! I understand this is kind of off-topic however I had to ask.
Does managing a well-established website such as yours require a lot of work?
I am completely new to operating a blog but I do write in my diary
daily. I'd like to start a blog so I can easily share my own experience and thoughts online.
Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for new aspiring bloggers.
Thankyou!
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:32 ب.ظ
I am regular reader, how are you everybody?

This post posted at this web site is genuinely nice.
سه شنبه 29 فروردین 1396 03:25 ب.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your
point. You definitely know what youre talking about, why throw away your intelligence
on just posting videos to your blog when you could be giving us something informative to read?
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:21 ق.ظ
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored material stylish.
nonetheless, you command get got an impatience over that you wish be delivering the following.
unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly a
lot often inside case you shield this increase.
یکشنبه 13 فروردین 1396 02:39 ق.ظ
Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I
am encountering problems with your RSS. I don't understand why I am unable to join it.
Is there anyone else having identical RSS issues?
Anybody who knows the answer will you kindly respond? Thanx!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :